Kategorie

Strona główna

Nowoczesne meble do salonu - sprawdź nasze inspiracje i bądź na czasie!

Opublikowano przez: Rox Art w: Salon Od:

Nowoczesne meble do salonu powinny łączyć ze sobą wygodę i reprezentacyjność przestrzeni wypoczynkowej. Ich wybór może stanowić nie lada wyzwanie. Sprawdź przygotowane przez nas propozycje, dzięki którym urządzenie nowoczesnego salonu stanie się o wiele prostsze.

Nowoczesne meble do salonu – jak powinny wyglądać?

Mimo wciąż zmieniających się trendów na rynku wnętrzarskim salon urządzony w stylu nowoczesnym ma kilka niezmiennych cech, które na stałe wpisały się w charakter modnego wnętrza. Dotyczą one przede wszystkim jego wyposażenia. Współczesne meble do salonu powinny być proste oraz funkcjonalne. Niezależnie od tego, czy urządzasz nowoczesny salon w bloku, czy domu jednorodzinnym – dzięki poniższym inspiracjom Twoje wnętrza staną się przestronne i modne.

Minimalistyczne meble do salonu – postaw na niepowtarzalność

Nowoczesne meble z kolekcji SCANDICA POLKA

Nowoczesne meble z kolekcji SCANDICA POLKA

Prostota nowoczesnych mebli w salonie nie musi oznaczać nudnego i powtarzalnego wnętrza. Nie bój się łączyć ze sobą nietypowych kolorów i wyrazistych dekoracji. Minimalistyczne meble w salonie możesz podkreślić np. złotymi dodatkami. Dzięki temu nadasz swojemu wnętrzu ciekawego charakteru. Jednokolorowe meble w ciemnych kolorach idealnie zaprezentują się na tle jasnych ścian. Aby nieco ocieplić salon, możesz wybrać nowoczesne meble do salonu w dwóch kontrastowych kolorach, np. głębokiego granatu i pastelowego różu.

Skandynawskie meble do salonu – naturalna przestrzeń

Skandynawskie meble z kolekcji JORGEN

Skandynawskie meble z kolekcji JORGEN

Nowoczesne meble do salonu w stylu skandynawskim wciąż cieszą się rosnącą popularnością. Nic dziwnego. Aranżacje bazujące na naturalnych odcieniach drewna i jasnej kolorystyce perfekcyjnie wpisują się w charakter nowoczesnych wnętrz. Jeśli chcesz urządzić przytulny salon i nieco powiększyć optycznie jego wnętrze – wybierz jasne meble o prostej konstrukcji. Dopełnieniem wystroju będą dodatki i dekoracje w kontrastowych kolorach.

Eleganckie meble do salonu – brąz i czerń wciąż w modzie

Funkcjonalne meble z kolekcji STONE

Funkcjonalne meble z kolekcji STONE

Brązowo-czarna kolorystyka mebli jest zwykle kojarzona z klasycznym wnętrzem. Nie oznacza to jednak, że nie można urządzić współczesnej aranżacji pomieszczenia z wykorzystaniem ciemnego brązu i głębokiej czerni. Wystarczy przemyślana koncepcja salonu, aby meble wpisały się w jego nowoczesny styl. Meble do salonu wykonane z ciemnego dekoru w kolorze orzecha oraz czarnych paneli i dodatków nie przytłoczą wnętrza, jeśli postawisz je na tle kontrastowych ścian. Pomaluj je na jasny kolor (np. biały lub szary) lub zdecyduj się na odważną aranżację ścian w intensywnych odcieniach (np. oliwkowym lub fioletowym).