Kategorie

Strona główna

Pokój ucznia na piątkę! Porady i inspiracje na zbliżający się rok szkolny

Opublikowano przez: Rox Art w: Pokój dziecka Od:

Pokój ucznia powinien być perfekcyjnie zaplanowanym miejscem nie tylko do nauki, ale także do odpoczynku i rozwijania jego kreatywności. Co powinno się w nim znaleźć? Jak go zaaranżować, aby spełniał każdą z tych funkcji? Przeczytaj kilka najważniejszych porad i zainspiruj się naszymi meblami.

Biurko do nauki – duże czy małe?

Wygodne biurko to podstawowe wyposażenie pokoju dla ucznia. Wybór odpowiedniego mebla warto rozpocząć od dostosowania jego wysokości do wzrostu dziecka. Standardowe wymiary wynoszą zwykle od 74 do 77 cm. Minimalna szerokość biurka to 120 cm. Zastanówmy się jednak, jakich przyborów lub sprzętów będzie używała Twoja pociecha – dzięki temu dostosujesz wymiary blatu do jej przyszłych potrzeb.

Krzesło – z regulacją czy bez?

Dobierając krzesło do biurka, warto postawić na modele, które zapewnią dziecku odpowiednie podparcie dla kręgosłupa oraz umożliwią przyjęcie wygodnej pozycji podczas nauki. Krzesło bez regulacji powinno być odpowiednio wyprofilowane. Oparcie, siedzisko i podłokietniki powinny umożliwiać mu siedzenie z prostymi plecami. Więcej możliwości daje nam krzesło z regulacją. W zależności od modelu może być wyposażone w regulacje kilku elementów, dzięki czemu łatwiej jest je dopasować do aktualnego wzrostu dziecka i wysokości biurka.

Szafki i półki na książki

Niezbędnym wyposażeniem nie tylko uczniowskiego plecaka, ale także pokoju, są książki, podręczniki i zeszyty. Aby dziecko mogło zawsze mieć pod ręką potrzebne materiały - warto postawić w jego pokoju szafki i półki, dzięki którym z łatwością sięgnie po wybrane przedmioty oraz zachowa porządek w swoim pokoju o każdej porze.

Tablice i pojemniki na przybory szkolne

Aby biurko ucznia nie zostało szybko zapełnione dodatkowymi akcesoriami czy notatkami, warto zawiesić w jego pobliżu tablicę oraz pojemniki na drobiazgi. Tablica nad biurkiem spełni funkcję blatu roboczego, na którym uczeń będzie mógł przypinać ważne notatki lub plan lekcji. Wiszące lub stojące pojemniki umożliwią przechowywanie drobnych akcesoriów, np. mazaków, długopisów, kredek, linijek itp. w jednym miejscu.

Jak urządzić pokój dla ucznia? Modne aranżacje Bettso

Poniżej prezentujemy nasze propozycje aranżacji pokoju dla ucznia z wykorzystaniem mebli dostępnych w sklepie Bettso. Dopasuj je do swojej wizji oraz stwórz dla swojego dziecka miejsce do przyjemnej nauki i zabawy.

Łóżko z biurkiem do małego pokoju w zestawie mebli GUMI

Nawet mały pokój dla ucznia możesz zmienić w jego centrum dowodzenia. Wystarczy kilka funkcjonalnych mebli i perfekcyjny pokój gotowy! Zamiast dwóch oddzielnych mebli, możesz go urządzić za pomocą łóżka z biurkiem, które schowasz lub wysuniesz w zależności od potrzeb.

Biurko, szafki i łóżko dla ucznia w zestawie mebli ARCA

Pokój ucznia możesz z łatwością zaprojektować według nowoczesnych trendów. Komplet mebli z kolekcji ARCA to funkcjonalne wyposażenie pokoju młodzieżowego w pięknym skandynawskim stylu. Meble w kolorze bieli arktycznej i dębu wotan przypadną do gustu zarówno dziewczynkom, jak i chłopcom.

Kolekcja mebli dziecięcych FUTURO

Meble z kolekcji FUTURO idealnie odnajdą się w pokoju energicznego i młodego ucznia. Połączenie stonowanej bieli i grafitu z odcieniami zieleni, niebieskiego lub malinowego sprawiają, że pokój nabiera indywidualnego charakteru, a pozytywna atmosfera sprzyja nauce i zabawie dziecka.

Popularne tagi