Kategorie

Strona główna

Krzesło do sypialni - różne oblicza krzesła w sypialni i salonie

Opublikowano przez: Łukasz Bilon w: Salon Od:

Co widzisz, kiedy myślisz o krześle? Prawdopodobnie to, co większość osób – widzisz je w towarzystwie stołu w kuchni, w jadalni, ewentualnie w gabinecie. Tymczasem, dzięki swoim gabarytom i formie, są meblami nie tyle wielofunkcyjnym, ile wielozadaniowym i doskonale sprawdzą się w każdym pomieszczeniu w domu, także samodzielnie. Jednoczenie powinny zarówno funkcjonalne, jak i stanowić swoistą ozdobę pomieszczenia oraz pasować do jego ogólnego wystroju. Krzesło krzesłu nierówne, a o jego przeznaczeniu decyduje w główniej mierze to, w jakim miejscu zostanie postawione.

Krzesło w sypialni

Jeszcze kilkadziesiąt lat temu toaletka była nieodłącznym elementem wyposażenia buduaru każdej pani domu. Sceny rytuałów przed toaletką i czesanie włosów szczotką z miękkiego włosia stały się już niemal kultowym elementem popkultury, powielane w niezliczonej ilości filmów i sztuk teatralnych. I choć z biegiem czasu toaletki stały się nieco zapomnianym elementem sypialni, to nie ulega wątpliwości, że jest to mebel, o którym skrycie marzy niemal każda kobieta. Ze względu na swój osobisty charakter, toaletka zdecydowanie powinna znajdować się w sypialni, tak, by dostęp do niej miała tylko właścicielka. Niewiele osób jednak wie, że równie ważny co wybór odpowiedniej toaletki, jest wybór odpowiedniego krzesła. Tylko mebel spełniający odpowiednie kryteria powoli nam w pełni cieszyć się z zabiegów pielęgnacyjnych, które przecież potrafią trwać godzinami. Krzesło do sypialni, szczególnie, jeśli ma stać przy toaletce, powinno być przede wszystkim wygodne. Choć podobno dla urody trzeba trochę pocierpieć, to wydaje nam się, to przysłowie nie ma odniesienia do krzeseł. Niemniej, wygoda to podstawa. Idealne krzesło do sypialni powinno stylem nawiązywać nie tylko do samej toaletki, ale również do wystroju całego wnętrza. Dzięki temu, będzie ono spójne i harmonijne, a warto pamiętać, że sypialnia to przede wszystkim miejsce, w którym relaksujemy się i ładujemy baterie. Jeśli Twoja toaletka i sypialnia utrzymana jest w iście królewskim stylu, w tej aranżacji doskonale sprawdzi się designerskie krzesło z kołatką MADAME, obite welwetową tkaniną z delikatnym połyskiem. Krzesła tapicerowane tym materiałem nadają wnętrzu szlachetności i charakteru, stając się ozdobą samą w sobie. Jeśli jednak preferujesz prostotę, nowoczesne krzesło tapicerowane HUGO, idealnie wpasuje się w ten styl.

https://www.bettso.pl/12477-large_default/krzeslo-madame-rozowy-p11dab.jpg

W niektórych sypialniach, krzesła pełnią także rolę mebla, na które odkłada się ubrania, torebki i inne rzeczy zostawiane tam „na chwilę”. Podobno każdy ma w domu takie krzesło, podobnie jak każdy posiada w mieszkaniu junk dawer, czyli szufladę wypełnioną wszelkiego rodzaju „przydasiami” i bliżej nieokreślonymi przedmiotami. Krzesło, pełniące funkcję stojaka, to bardzo przydatna rzecz, która sprawdza się zwłaszcza wtedy, gdy trzeba dzień wcześniej przygotować ubrania lub zostawić coś na wierzchu. Może także pełnić rolę krzesła, do czytania przed snem, jeśli w łóżku oczy zbyt szybko się kleją.

https://www.bettso.pl/8920-large_default/krzeslo-hugo-hexagen-h91-jszary.jpg

Krzesło w salonie

W mniejszych mieszkaniach krzesła doskonale sprawdzą się jako alternatywa dla foteli, zwłaszcza, jeśli są to tapicerowane krzesła z podłokietnikami lub krzesła kubełkowe. Takie rozwiązanie to nie tylko znaczna oszczędność miejsca, ale także sposób na podkreślenie indywidualnego charakteru wnętrza. Tapicerowane krzesła do salonu mogą zostać dobrane tak, by kolorem obicia i stylem nawiązywać do sofy czy kanapy lub stanowić ich zupełne przeciwieństwo – wszystko zależy od indywidualnych preferencji, warto jednak pamiętać, by ogólny wystrój był spójny, a jego poszczególne elementy korespondowały ze sobą. Jeśli chcesz, by krzesła linią nawiązywały do tradycyjnych foteli, postaw na tapicerowane krzesła z podłokietnikami np. z serii JUAN, LANCELOT lub MALAWI i dopasuj do nich ozdobne poduszki.

https://www.bettso.pl/10617-large_default/krzeslo-juan-granatowy.jpg

Tapicerowane krzesła do salonu mają jeszcze jedną przewagę nad tradycyjnymi fotelami – są lekkie i bez problemu można je przestawić, co sprawdzi się zwłaszcza przy dużej liczbie gości i imprezach przy stole. W roli fotela świetnie sprawdzą się także krzesła kubełkowe, które dzięki kształtowi wyprofilowanemu siedzisku zapewniają odpowiednie podparcie dla pleców i miejsce na ręce. Miłośnicy stylu skandynawskiego z pewnością docenią kubełkowe krzesło inspirowane modelem DAW Eamesów, wykonane z wytrzymałego tworzywa, metalu i drewna. Dla tych jednak, którzy wolą krzesła tapicerowane nowoczesne, istnieje możliwość obicia ich dowolną tkaniną z wzornika, tak by nadać im niepowtarzalny charakter.