Kategorie

Strona główna

Aktywne filtry

Skórzane

Skórzane krzesła obrotowe

Skóra i jej imitacje to materiał, który bardzo chętnie wybierany jest jako materiał obiciowy. Dlatego też skórzane krzesła obrotowe są jednymi z najpopularniejszych na rynku. Charakteryzują się one bowiem nie tylko wysoką odpornością na użytkowanie, ale też powodują, że krzesło wygląda stylowo. Dobrej jakości skóra obiciowa jest odporna na wszelkiego rodzaju plamy, jest także prosta w utrzymaniu czystości. Wystarczy regularnie przecierać ją delikatnie ściereczką nasączoną preparatem do czyszczenia i impregnacji skóry, a będzie służyć nam przez wiele lat wciąż w nienagannym stanie. Co więcej, podczas procesu jej garbowania i obróbki przed tapicerowaniem jesteśmy w stanie nadać jej trwały intensywny kolor, który nie tylko będzie odporny na blaknięcie, ale także wciąż będzie się prezentował dobrze. Dlatego też decydując się na skórzane krzesła obrotowe do domu lub firmy wybierasz produkt dobrej jakości, który posłuży Ci przez wiele długich lat.

Jakie krzesło obrotowe wybrać?

Ostateczna decyzja o tym, jakie krzesło powinniśmy wybrać, zależy od wielu czynników. Po pierwsze od tego, do czego będziemy je wykorzystywać. Praca przy biurku różni się w zależności od tego, jaką pracę wykonujemy. Dlatego też osoby, które spędzają dużo czasu w jednej pozycji (pisarze, graficy), powinny zdecydować się na profilowane krzesła z podłokietnikami oraz wygodnym, wysokim oparciem. Dobrym rozwiązaniem będzie tutaj krzesło gamingowe – mimo iż stworzone dla graczy doskonale wpasowuje się w „nieruchome” zawody. Ludzie, którzy dużo bardziej się ruszają przy biurku, oprócz komputera korzystają także ze zwykłych zeszytów lub sporo piszą ręcznie, ucieszą się z krzeseł obrotowych bez podłokietników. Dzięki nim mogą swobodnie wsunąć się pod biurko, by zająć wygodną pozycję przy pisaniu ręcznym. Natomiast siedząc przed komputerem, mogą wybrać dowolną pozycję łącznie z kwiatem lotosu. Osoby, które natomiast sporo czasu spędzają, siedząc przy zwykłym biurku i nie zawsze korzystają z komputera, za to odbywają liczne spotkania, powinny wybrać wygodny fotel z profilowanym oparciem i szerokimi podłokietnikami. Dzięki temu każda pozycja będzie wygodna.

Jak dbać o skórzany fotel obrotowy?

Skórzane fotele obrotowe są niezwykle trwałe dzięki zastosowanemu materiałowi obiciowemu, jednak aby móc się nimi cieszyć przez długie lata, powinniśmy wiedzieć jak o nie zadbać, żeby posłużyły w dobrej kondycji jeszcze dłużej. Po pierwsze, nie należy ich moczyć. Dlatego zadbajmy, by wszelkie rozlane płyny wytrzeć jak najszybciej. Nie używajmy także wody podczas ich czyszczenia. Po drugie, regularnie je oczyszczajmy z kurzu i innych zabrudzeń. Najlepiej w tym celu używać dedykowanych chusteczek czyszczących do skóry lub miękkiej szmatki nasączonej preparatem do czyszczenia skór. Po trzecie, skórzany fotel obrotowy trzeba regularnie impregnować. W tym celu najlepiej kupić specjalny preparat do impregnacji skóry i po każdym czyszczeniu nanieść go zgodnie z instrukcją na opakowaniu. Dzięki temu skóra będzie wciąż miękka, nie będzie się wycierać oraz nie powstaną na niej przebarwienia od potu i kurzu.