Kategorie

Strona główna

Aktywne filtry

Krzesła z technorattanu

Krzesła z technorattanu

Plecionkarstwo i wytwarzanie produktów użytku codziennego plecionych z różnych materiałów pojawiło się już w epoce kamienia. Najstarsze znaleziska archeologiczne pozwalają na odkrywanie plecionych koszy, mat czy elementów ubrań. Od tamtej pory wyplatanie różnych form użytkowych jest wciąż w cenie. Dlatego też nie trudno znaleźć plecione meble ogrodowe z różnych materiałów. U nas najpopularniejsze są meble wiklinowe, rattanowe oraz krzesła z technorattanu. Wiklina i rattan to tworzywa naturalne, jedno pozyskiwane jest z upraw krzewów wierzbowych, natomiast drugie pochodzi z terenów dalekiego wschodu i pozyskiwane jest z palm rotang. Natomiast technorattan to nowoczesny materiał syntetyczny powstały z polietylenu, a dokładniej mówiąc ze wzmacnianego włókna polietylenowego HPDE. Poza materiałem, z którego są wykonane meble z technorattanu, nie różnią się od mebli z materiałów naturalnych. One również są wyplatane ręcznie na specjalnych stelażach z aluminium.

Krzesła ogrodowe z technorattanu

Decydując się na krzesła ogrodowe z technorattanu, wybierasz meble, które posłużą ci przez długie lata. Technorattan zachowuje bowiem swoje właściwości nawet do piętnastu lat użytkowania. Ma także wiele różnych zalet. Wykazuje dużo wyższą wytrzymałość i odporność na warunki atmosferyczne takie jak wilgoć, promieniowanie UV czy mróz i śnieg. Pod wpływem słońca nie traci także koloru i nie powstają na nim przebarwienia. Elastyczność materiału powoduje również, że jest dużo bardziej odporny na uszkodzenia mechaniczne. Dlatego też decydując się na meble ogrodowe z technorattanu, kupujesz przedmioty, które posłużą ci długie lata bez widocznych uszkodzeń. Jeśli odpowiednio o nie zadbasz, przez wiele lat będą wyglądać dokładnie tak jak w dniu zakupu. Dlatego też nie zwlekaj i już dziś przejrzyj naszą ofertę na krzesła ogrodowe z technorattanu – wybierz to, co przemawia do ciebie najbardziej!

Jak dbać o krzesła z technorattanu?

Technorattan jako tworzywo sztuczne jest zdecydowanie bardziej odporne na wszelkie zabrudzenia i warunki atmosferyczne niż tworzywa naturalne. Mimo wszystko warto wiedzieć jak dbać o krzesła z technorattanu. Jako że są one odporne na warunki takie jak deszcz, śnieg i mróz nie musisz ich chować na zimę, jednakże przechowywanie ich w suchym pomieszczeniu przedłuży ich żywotność. Nie potrzebują także żadnej konserwacji przed ani po sezonie letnim. Przed sezonem można je jedynie umyć z nagromadzonego kurzu i brudu. Wystarczy przemyć je wodą z płynem czyszczącym, a następnie spłukać czystą wodą i wysuszyć na słońcu. Przy większych zabrudzeniach w czasie użytkowanie należy postąpić tak samo. Jeśli znudzi ci się ich kolor, możesz także podjąć się próby ich malowania, jednak należy wtedy zastosować środki chemiczne zwiększające przyczepność farby lub użyć specjalistycznych farb do malowania mebli ogrodowych z tworzyw sztucznych. Dlatego nie zastanawiaj się! Już dziś wybierz komplet krzeseł ogrodowych z technorattanu i każdego roku ciesz się przyjemnym wypoczynkiem w twoim ogrodzie!