Kategorie

Strona główna

Aktywne filtry

Stoły i stoliki do ogrodu

Stoły do ogrodu

Ogród to miejsce, w którym chętnie zażywamy relaksu i wypoczynku. Doskonale się tam odnajdujemy, niezależnie czy zakładamy warzywnik, posiadamy ogród pełen kwiatów czy zwykły trawnik. Jeśli jednak chcemy stworzyć tam idealne miejsce wypoczynku, potrzebujemy stoły do ogrodu, które pozwolą nam na stworzenie miejsca, w którym będziemy mogli swobodnie przysiąść przy popołudniowej herbacie i odpocząć z książką w ręku czy podczas spotkania z rodziną i znajomymi. Stoliki do ogrodu to meble, które musimy wybrać z należytą starannością, zwłaszcza jeśli chcemy, aby posłużyły nam przez długie lata. Dlatego też powinniśmy podczas rekonesansu sprawdzić, z jakiego materiału i w jakiej technice wykonany jest dany model. Dzięki temu będziemy wiedzieć, czy stolik będzie miał tendencję do brudzenia się, czy może z czasem wyblaknąć lub nabrać nieprzyjemnego szaroburego koloru. Wiedząc też, z jakiego materiału kupujemy stolik do ogrodu, będziemy wiedzieć jak o niego dbać, by uniknąć tych wszystkich nieprzyjemności.

Stoły ogrodowe – z jakiego materiału wybrać?

Wybór stołów ogrodowych jest tak duży, że możemy w pierwszej chwili lekko oszaleć. Jednak jeśli przyjrzymy się im bliżej szybko uda nam się je posegregować na te, które warto obejrzeć i te, które mają zbyt dużo wad. W tej drugiej grupie znajdą się wszelkie stoły ogrodowe z tłoczonego tworzywa, które są bardzo kruche, lubią się łamać i szybko szarzeją. Stoły, na które warto zwrócić uwagę to stoły drewniane. Są trwałe i ładne. Jednak wymagają od nas stałej pielęgnacji, regularnego czyszczenia oraz impregnacji. Musimy im także znaleźć odpowiednie lokum na jesień i zimę, ponieważ nie lubią deszczu, śniegu i niskich temperatur. Zostają nam stoły ogrodowe z technorattanu, które są wytrzymałe, mimo iż są z tworzywa sztucznego. Jednak metoda zaplatania mebli, jak z wikliny pozwala im zachować elastyczność oraz podnosi odporność. Dobrze też znoszą kiepskie warunki atmosferyczne i łatwo dają się czyścić. Nie wymagają też impregnacji.

Stoliki ogrodowe – różne formy i wielkości

Kiedy zdecydujemy się już na odpowiedni materiał, z którego chcemy kupić stół, powinniśmy zdecydować się na odpowiednią wielkość i formę. Stoliki ogrodowe mają bowiem różne kształty i wielkości. Do najpopularniejszych należą wszelkie kształty geometryczne, takie jak sześciany i prostopadłościany. Jednak można także spotkać stoliki okrągłe lub w formie walca. Mają one także różną wysokość – niektóre z nich przypominają bardziej stoliki kawowe, są niskie i płaskie. Inne doskonale sprawdzają się w komplecie z krzesłami ogrodowymi, ponieważ są smukłe i wysokie. Jaki stolik wybierzesz, zależy już od Twoich preferencji. Niektóre modele stolików posiadają też nakładki ze szkła, które chronią je przed zabrudzeniami oraz tworzą dodatkową warstwę, która zapewnia większą stabilność. Jeśli nie możesz się konkretnie zdecydować na jeden stolik, sprawdź także komplety mebli ogrodowych, gdzie przekonasz się jaki stolik ogrodowy dobrze pasuje do różnych mebli – wtedy będziesz wiedzieć, jaki wybrać lub zdecydujesz się na pełen komplet mebli ogrodowych.