Kategorie

Strona główna

Filtruj po

Cena

Cena

  • 209,00zł - 999,00zł

Styl

Styl

Typ lampy

Typ lampy

Średnica

Średnica

Źródło światła

Źródło światła

Model żarówki

Model żarówki

Barwa światła

Barwa światła

Ilość źródeł światła

Ilość źródeł światła

Aktywne filtry

Kinkiety

Jak dobrze dobrać oświetlenie do pomieszczenia?

Wbrew pozorom wybór oświetlenia do każdego z domowych pomieszczeń nie jest najłatwiejszym zadaniem związanym z jego aranżacją. Nie powinieneś ograniczać się jedynie do wyboru pierwszego pasującego Ci żyrandola. Warto dokładnie zaplanować oświetlenie dla danego pomieszczenia i pomyśleć o tym nawet na etapie remontu i wykonywania projektu aranżacji. Rodzaj, intensywność, czy też barwa światła mogą znacznie odbijać się na tym, jak komfortowo będzie Ci się korzystać z danego pomieszczenia na co dzień. Nieodpowiednio dobrane oświetlenie będzie utrudniać domownikom pracę, oddawanie się ulubionym, codziennym czynnościom, czy też po prostu relaksowanie się. Może być nawet powodem napięcia i podwyższonego poziomu stresu. To, czy wybierzesz zatem żyrandol, lampę, czy kinkiet do pokoju lub innego pomieszczenia w Twojej przestrzeni mieszkalnej ma niebagatelne znaczenie dla codziennego funkcjonowania, dobrego samopoczucia oraz zdrowia. Pomyśl o tym dokładnie przy zakupach oświetleniowych do Twojego domu!

Kinkiet – co to takiego?

Kinkiety, w odróżnieniu od lamp sufitowych, montuje się zwykle na górnych partiach ścian. Chociaż jest to rozwiązanie szczególnie popularne w wypadku łazienek, nowoczesne rozwiązania aranżacyjne uwzględniają ten rodzaj oświetlenia równie często także w innych pomieszczeniach. Dzieje się tak dlatego, iż kinkiety cechują się dużą funkcjonalnością, a także estetyką. Kinkiety ścienne do sypialni, kinkiety do kuchni, czy salonu można wykorzystać w takich miejscach, gdzie powieszenie tradycyjnego żyrandola byłoby niemożliwe lub sprawiało kłopoty. Sprawdzają się też tam, gdzie na suficie zastosowano wszelkie nietypowe rozwiązania, jak np. sufit podwieszany. 

Przy użyciu kinkietów do salonu, kuchni, czy sypialni stworzysz też funkcjonalne oświetlenie punktowe. To ma z kolei znaczenie pod względem praktycznym, a także może realnie przyczynić się do oszczędności i mniejszych rachunków za prąd. Możesz bowiem zapalić kinkiet znajdujący się np. nad biurkiem wtedy, kiedy będziesz tego potrzebować, nie oświetlając reszty pomieszczenia, z której w danym momencie nie korzystasz. W związku z tym jest to rozwiązanie również z punktu widzenia ekologicznego i minimalizowania wykorzystania zasobów naturalnych naszej planety. 

Kinkiety dla różnych pomieszczeń

Kinkiety ścienne do sypialni, kuchni, czy salonu to również dziesiątki rozwiązań pod względem designu. Bez problemu dopasujesz tego rodzaju oświetlenie zarówno do wnętrz nowoczesnych, pełnych nietuzinkowych barw, czy kształtów, jak też do tych bardziej klasycznych, gdzie oświetlenie nie ma za zadanie odgrywać szczególnie ważnej roli estetycznej. Bardzo modnym rozwiązaniem jest chociażby kinkiet z abażurem. W ofercie BETTSO, Klienci spotkają się z bardzo szeroką gamą kinkietów. Wiele modeli, to idealnie skrojone oświetlenie dla wnętrz nowoczesnych i minimalistycznych, natomiast dostępne są też takie, które posiadają stylową żarówkę dekoracyjną, charakterystyczną dla stylu loftowego oraz industrialnego. 

Jeśli interesują nas kinkiety do salonu lub sypialni, warto dobrać je do aranżacji naszego wnętrza, aby nie były one elementem niepasującym do całej kompozycji. Najlepiej zwrócić uwagę na detale i dodatki w naszych pomieszczeniach. Będzie to optymalne rozwiązanie, w wypadku bardziej eklektycznych salonów, gdzie założeniem jest łączenie dwóch lub kilku stylów ze sobą. 

Warto pamiętać, że możliwości jest tutaj naprawdę sporo, a klasyczny kinkiet łazienkowy nie jest jedynym rozwiązaniem, jakie mamy do wyboru. Jako, że oferta jest bardzo szeroka, wszystko zależy od naszego gustu i oczekiwań względem produktu. Znajdziesz u nas kinkiety w różnych wzorach i kształtach, wykonane z najlepszych jakościowo, elegancko prezentujących się materiałów. Zachęcamy serdecznie do tego, aby wybrać kinkiety ścienne do sypialni, kuchni oraz innych pomieszczeń w Twoim domu i nie tylko z oferty naszego sklepu online! Pomożemy Ci stworzyć Twoją wymarzoną przestrzeń do codziennego życia lub pracy – przekonaj się o tym już teraz.