Kategorie

Strona główna

Filtruj po

Cena

Cena

  • 650,00zł - 3329,00zł

Styl

Styl

Typ lampy

Typ lampy

Wysokość zawieszenia

Wysokość zawieszenia

Średnica

Średnica

Źródło światła

Źródło światła

Model żarówki

Model żarówki

Barwa światła

Barwa światła

Ilość źródeł światła

Ilość źródeł światła

Aktywne filtry

Żyrandole

Żyrandole są często niedocenianym elementem aranżacji wnętrz, a warto pamiętać o tym, że w wypadku ich odpowiedniego doboru, będą mogły idealnie podkreślić ich charakter. Nie jest jednak tak, że każdy model żyrandola okaże się odpowiednio dopasowany do pomieszczenia. Otóż wykorzystuje się nieco inne żyrandole do kuchni, inne żyrandole do łazianek, a jeszcze inne będą pasować do sypialni lub salonu.

Żyrandole, a możliwości aranżacyjne

Obecnie, bardzo modnym rozwiązaniem są nowoczesne żyrandole do salonu, które cechuje minimalizm, a także modernistyczny rys konstrukcyjny i niespotykania geometria. Popularne są zatem chociażby klosze do lamp w bardzo intrygujących kształtach, natomiast w pomieszczeniach loftowych, w wielu wypadkach stosuje się specjalny abażur o metalowej konstrukcji. Są one doskonałe w połączeniu z żarówkami ozdobnymi Edisona, które można odnaleźć w naszej ofercie. Uzyskany efekt wizualny możliwy jest w związku z tym, iż abażur tego typu niemal całkowicie odkrywa zastosowaną przez nas żarówkę, przez co całość prezentuje się bardzo stylowo, w industrialnej charakterystyce. Ciekawą propozycją są też tzw. żyrandole pająki, a zatem najczęściej żarówki na samych kablach, podwieszonych dodatkowo na suficie. Całość takiej kompozycji przypomina nieco pająka, skąd bierze się sama nazwa.

Osoby z nieco bardziej konserwatywnym podejściem do aranżacji wnętrz, mogą rozejrzeć się za klasycznymi i eleganckimi żyrandolami. Są one zwykle stonowane w swej konstrukcji, a oprócz tego, że spełniają swą funkcję oświetleniową, okażą się doskonałym uzupełnieniem aranżacji o podobnej stylizacji. Świetnie prezentują się chociażby w gabinetach, w domowych bibliotekach i w wielu innych miejscach.

Wybierając żyrandol do sypialni, szczególną uwagę powinniśmy zwrócić na finalne miejsce jego umieszczenia. Mamy tutaj do czynienia z pomieszczeniem, gdzie obecność światła powinna być na odpowiednim poziomie, gdyż wszystko to ma bezpośredni wpływ na jakość naszego snu. Jako lampy do sypialni, najlepiej sprawdzają się zatem te w stylu nowoczesnym, o nieco bardziej minimalistycznej konstrukcji. Z drugiej strony, istnieje pełna dowolność wyboru konkretnego modelu, gdyż to gust każdego z nas, ma w tym wypadku decydujący głos.

Niezależnie od tego, jakie są nasze oczekiwania względem żyrandola, istnieje tak duża ilość inspiracji, pomysłów oraz rozwiązań, że na pewno będziemy w stanie odnaleźć coś dla siebie. Ponadto, nasza oferta produktów tego typu jest bardzo bogata, a tym samym dostępne modele żyrandoli są w stanie wpasować się w upodobania szerokiego grona klientów.