Kategorie

Strona główna

Aktywne filtry

Meble do pokoju dziecięcego

Biurka młodzieżowe narożne

Ciekawym rozwiązaniem do pokoju nastolatka są także biurka młodzieżowe narożne. Zajmują one mniej miejsca niż klasyczne biurko, jednocześnie posiadając taką samą dużą powierzchnię roboczą. Jednakże układ w kształcie ściętego z jednej strony kwadratu nie każdemu może pasować. Jest to jednak układ, który pozwoli na wygodne ustawienie komputera, a jednocześnie zostawi sporo miejsca w przestrzeni roboczej. W naszej ofercie posiadamy wysokiej klasy biurka młodzieżowe narożne, które wykonane są z płyty laminowanej, odpornej na zarysowania, uderzenia czy plamy. Dzięki temu każde biurko nawet pomimo intensywnego używania będzie przez długi czas spełniało swoją funkcję, wciąż wyglądając dobrze. Wybierając biurko do pokoju nastolatka, warto zapytać także zainteresowanego o jego osobiste preferencje. Może mieć on już mniej więcej zaplanowany układ pokoju oraz wybrany styl mebli, który będzie mu najbardziej odpowiadał. Wtedy też należy wybrać to, co będzie jednocześnie spełniało jego wizję oraz będzie funkcjonalne.

Wady i zalety biurek narożnych

W zależności od typu biurka narożnego ma ono swoje wady i zalety. Klasyczne biurka narożne w planie kwadratu ze ściętym narożnikiem łatwo ustawić w rogu pokoju – dzięki temu zaoszczędzimy sporo miejsca. Jednak rzadko kiedy okno będzie na tyle blisko by zapewnić użytkownikowi dość światła naturalnego. Dlatego też konieczny będzie montaż dobrej lampy z oświetleniem w „dziennej” barwie. Zaletą jest niewątpliwie często montowana wysuwana półka na klawiaturę, która zdecydowanie zaoszczędza miejsce. Tak samo spora przestrzeń z półką, która umożliwia schowanie stacji głównej komputera pod biurkiem. Dość niewygodne natomiast może być korzystanie z półek i szafek umiejscowionych pod biurkiem, ze względu na dość wąski dostęp. W przypadku biurek narożnych montowanych z dwóch elementów zyskujemy ogromną przestrzeń roboczą oraz spore miejsce do przechowywania. Jednak takie biurka zabiorą sporo miejsca, możemy je jednak ustawić w dowolnej konfiguracji w pokoju, tak by przestrzeń została wykorzystana optymalnie.

Młodzieżowe biurka narożne z kontenerkiem

Innym typem, równie ciekawym, są młodzieżowe biurka narożne z kontenerkiem. Mają one decydowanie więcej zalet niż klasyczne biurka narożne. Dzięki konstrukcji w literę L zyskujemy ogromną przestrzeń roboczą z możliwością ustawienia dodatkowego sprzętu tuż pod ręką. Oprócz tego pojemny kontenerek z szufladami lub półkami pozwala na łatwy dostęp do niezbędnych materiałów biurowych, książek czy zeszytów. Sama konstrukcja pozwala także na dopasowanie biurka do osoby leworęcznej poprzez orientację kontenerka po lewej lub prawej stronie biurka. Jednak takie rozwiązanie ma swoje wady. Jest to biurko zabierające sporą przestrzeń w pokoju. Jednakże możliwość ustawienia go w nietypowy sposób – niekoniecznie w rogu pokoju pozwala na zagospodarowanie przestrzeni lepiej i bardziej efektywnie.