Kategorie

Strona główna

Aktywne filtry

Meble do pokoju dziecięcego

Biurka młodzieżowe skandynawskie

Styl skandynawski charakteryzuje się przede wszystkim prostota i funkcjonalnością. W tym stylu ważna jest harmonia pomiędzy funkcjonalnością a wyglądem, dlatego też nie znajdziemy tam krzykliwych wzorów i kolorów, wszystko będzie stonowane, w kolorze natury: brąz, biel, zieleń, granat. Całość otula ciepłem, a jednocześnie daje energię do działania. I to dokładnie widać, gdy zobaczymy biurka młodzieżowe skandynawskie. Mają one przede wszystkim proste, geometryczne bryły bez zbędnego zabudowania przestrzeni pod biurkiem. Wszystko, co najważniejsze można schować w wygodnej szufladzie chowanej w blacie. Kolorystyka również odpowiada standardom stylu. Króluje kolor drewna, szarości, beże i biel. Każde z tych biurek jest wyjątkowe na swój sposób, mimo iż wszystkie mogą nam się wydawać podobne. Wykorzystanie w niektórych modelach dodatkowo metalowych nóg dodatkowo je wysmukla, dzięki czemu nie będą przytłaczać przestrzeni, sprawdzą się nawet w małym pomieszczeniu.

Do jakiego stylu pasują młodzieżowe biurka skandynawskie?

Może się niektóry wydawać, że młodzieżowe biurka skandynawskie będą pasować jedynie to pokoju o takim właśnie wystroju. Jednak ich prosta, ponadczasowa linia i kolorystyka doskonale sprawdzą się w wielu różnych stylach wystrojów wnętrz. Dzięki temu możemy je równie dobrze wykorzystać w pomieszczeniach nowoczesnych, eklektycznych, boho, a nawet minimalistycznych czy industrialnych. W każdym z tych stylów odnajdą się doskonale właśnie dzięki swojej prostocie. Co więcej, wykonane z wysokiej jakości materiałów, takich jak stal malowana proszkowo i płyta laminowana dają nam także gwarancję, że posłużą przez wiele lat bez większych oznak starzenia się, nawet jeśli będą na co dzień użytkowane dość intensywnie. Płyta laminowana jest bowiem odporna na zarysowania, uderzenia i uszkodzenia mechaniczne, a także większość plam czy temperaturę. Dzięki temu nawet gorący kubek nie pozostawi na biurku widocznych zniszczeń.

Biurka skandynawskie dla młodzieży – wady i zalety

Ze Skandynawii pochodzi nie tylko nurt prostego wzornictwa w meblach, ale także wychowania w duchu Montessori. Właśnie dlatego biurka skandynawskie dla młodzieży mają często bardzo prostą budowę. Samo wychowanie w duchu Montessori zakłada możliwie najprostszą przestrzeń, w której wszystko ma swoje miejsce. Dlatego też dobrze zagospodarowane miejsce na biurku i w jego wnętrzu jest kluczem do znalezienia wszystkich niezbędnych elementów, ale także do efektywnej pracy. Inną równie ważną zaletą takich biurek jest ich prostota. Spora, ale ograniczona przestrzeń do przechowywania wymaga zachowania nienagannego porządku. Wadą takiego rozwiązania jest natomiast brak miejsca do zgromadzenia podręczników szkolnych i zeszytów pod ręką. W niektórych modelach jest zamontowana specjalna półka nad biurkiem, jednak w większości konieczne będzie zaopatrzenie pokoju w dodatkową szafkę w okolicy biurka.