Kategorie

Strona główna

Aktywne filtry

Meble do pokoju dziecięcego

Komody dziecięce z szufladami

Większość ludzi uważa, że do pokoju dziecięcego nie powinno się montować komody z szufladami. Jest to jednak bardzo wygodna opcja dla rodzica. W przypadku pokoju noworodka komoda z szufladami sprawdzi się jako podstawka pod przewijak. Łatwo wysuwane szuflady ułatwią dostęp do środków higieny, pieluszek i zapasowych ubranek, które będą wciąż pod ręką i które będziemy mogli jedną ręką wyjąć – drugą w tym czasie asekurując maluszka leżącego na przewijaku. W późniejszym czasie komody dziecięce z szufladami nadal będą przydatne. O ile coraz więcej metod wychowawczych zakłada, że dziecko powinno mieć dostęp do swoich ubrań, by móc decydować co założy i zrobić to samemu, tak rekomenduje się, aby w komodzie dla dziecka wystawiać ograniczona ilość ubrań, chociażby ze względu na porę roku. W takim przypadku duża komoda z szufladami, których dziecko nie będzie umiało otworzyć, będzie doskonałym miejscem do przechowywania pozostałej części garderoby, tak aby maluch nie dobrał się do wszystkich ubrań naraz.

Komody do pokoju dziecięcego z szufladami

Przeglądając komody do pokoju dziecięcego z szufladami, będziesz zdziwiona, że większość z nich przypomina meble dla dorosłych. Badania nad rozwojem dzieci, zwłaszcza tych najnowszych przyniosły w ostatnim czasie zaskakujące wyniki – krzykliwe wzory i zbyt duża ilość bodźców powoduje, że dziecko staje się przebodźcowane. Ma kłopoty z koncentracją, często się rozprasza, a nawet może mieć problemy ze snem. Dlatego też idąc za tym tokiem, coraz więcej projektantów mebli dla dzieci zaczyna stosować proste, geometryczne formy w stonowanych kolorach. Dzięki temu mamy pewność, że meble nie będą dziecka przytłaczać. Jeśli jednak chcemy wnieść do pokoju dziecka trochę koloru, możemy wybrać mebel z wstawkami w kontrastowym kolorze lub z wesołym nadrukiem na froncie. Będzie jednocześnie radosny, ale nie będzie skupiał uwagi dziecka non stop. Szukając mebli dziecięcych, zwróć także uwagę na łatwość dostępu. Szuflady powinny wysuwać się i wsuwać płynnie, tak abyś mogła je obsłużyć jedną ręką.

Solidna komoda z szufladami do pokoju dziecka

To, że solidna komoda z szufladami do pokoju dziecka to zakup niezastąpiony wie każdy. Jednak nie każdy jest przekonany do tego, by kupić meble ciut droższe niż inne. Jednak w naszym asortymencie prezentujemy komody, które są warte każdej złotówki, którą na nie wydasz. Wykonane są z grubej, osiemnastomilimetrowej płyty laminowanej, która zniesie nie tylko codzienne użytkowanie, ale także wszelkie urazy mechaniczne, malowanie kredkami czy zadrapania. Dzięki temu masz pewność, że mebel, który kupiłaś, posłuży Ci przez wiele długich lat, wciąż będąc w dobrym stanie. Jednakże kupując komodę z szufladami do pokoju dziecięcego, warto przestrzegać kilku reguł bezpieczeństwa. Przy starszym dziecku należy zamontować ograniczniki do szuflad, tak by nie można było ich wysunąć, ponieważ dziecko może próbować się po nich wspinać. Należy też zakotwiczyć mebel do ściany za pomocą specjalnego uchwytu, który zabezpieczy go przed ewentualnym przewróceniem się na dziecko.