Kategorie

Strona główna

Aktywne filtry

Fotele z technorattanu

Fotele z technorattanu

Wytwarzanie przedmiotów życia codziennego z różnego rodzaju plecionek zapoczątkowane było już w epoce kamienia. Najstarsze znaleziska archeologiczne dowodzą, że nasi przodkowie wykonywali z różnych, naturalnych materiałów kosze, maty czy elementy ubioru. Przez tysiące lat ta sztuka nie zanikła, wręcz przeciwnie rozwinęła się o kolejne sektory. Dlatego też obecnie nie trudno znaleźć meble ogrodowe wykonane z różnego rodzaju plecionki. Obecnie najpopularniejsze są meble wiklinowe i rattanowa, a także fotele z technorattanu. Wiklina i rattan to tworzywa naturalne, pierwsze z nich pochodzi z uprawy specjalnych odmian wierzby, natomiast drugie sprowadzane jest z dalekiej Azji z plantacji palmy rotang. Warto jednak zwrócić uwagę na technorattan. Jest to materiał syntetyczny powstały z polietylenu. Jest to, dokładniej mówiąc, wzmocnione włókno polietylenowe HDPE, które ma szereg dodatkowych zalet. Poza innym materiałem fotele z technorattanu są wykonywane jak te z tworzyw naturalnych, czyli ręcznie wyplatane na specjalnych aluminiowych stelażach.

Fotele ogrodowe z technorattanu

Jeśli mamy być szczerzy to technorattan jest zdecydowanie trwalszy niż tworzywa naturalne, dlatego też wybierając fotele ogrodowe z technorattanu, otrzymujesz meble, które posłużą ci przez długie lata. Bowiem technorattan zachowuje swoje właściwości nawet przez piętnaście lat użytkowania. Dzieje się tak, ponieważ jest od dużo bardziej odporny na warunki atmosferyczne takie, jak woda, promieniowanie UV czy śnieg i mróz. Dużo słabiej powstają również na nim przebarwienia, dlatego też nie musimy się martwić, że pojawią nam się odbarwienia materiału. Jako że jest to tworzywo bardzo elastyczne, dużo bardziej odporne jest także na uszkodzenia mechaniczne. Dlatego też decydując się na fotele ogrodowe z technorattanu, masz pewność, że twój ogród przez wiele lat będzie miejscem, gdzie w wygodnych warunkach będziesz mógł odpocząć. Dlatego nie zwlekaj! Już dziś zapoznaj się z naszą ofertą na meble ogrodowe z technorattanu!

Jak dbać o fotele ogrodowe z technorattanu?

Technorattan jako tworzywo syntetyczne jest dużo łatwiejsze w obsłudze niż tworzywa naturalne. Zdecydowanie łatwiej jest także zadbać o meble z niego wykonane. Jednak zawsze warto wiedzieć jak dbać o fotele ogrodowe z technorattanu. Po pierwsze, jako że jest odporny na mróz i śnieg, możemy pozostawić je na zimę w ogrodzie. Należy jedynie zebrać poduszki z gąbki tapicerskiej, które dużo gorzej znoszą silne przemoczenie. W celu oczyszczenia mebli przed nowym sezonem należy je przemyć wodą ze środkiem czyszczącym, a następnie spłukać czystą wodą. Tak samo należy również postąpić w przypadku zabrudzenia w trakcie używania mebli. Poduszki dołączane w zestawie do foteli ogrodowych z technorattanu są wykonane z miękkiej gąbki tapicerskiej, która nadaje się także do prania. W celu zmiany koloru mebli należy użyć specjalnego środka, który zwiększy przyczepność farby lub zastosować specjalistyczne farby do mebli ogrodowych z tworzyw sztucznych.