Kategorie

Strona główna

Aktywne filtry

Meble do pokoju dziecięcego

Komody dziecięce z szafkami

Wybierając komodę dziecięcą mamy kilka różnych opcji rozplanowania układu przestrzennego. Jedną z nich są komody dziecięce z szafkami. Taki układ zakłada, że zamiast szuflad w komodzie znajdują się półki, które mogą być schowane za drzwiczkami. Taki układ pozwala nam na wygodne zagospodarowanie przestrzeni. Możemy na półkach poukładać zarówno zestawy ubrań na każdy dzień, jak i posegregować ubrania rodzajami. Zgodnie z modelem wychowania Montessori szafki i otwarte półki są zdecydowanie bardziej wygodne w dostępie dla małych dzieci niż szuflady. Dzięki nim dziecko ma dostęp do dowolnych przedmiotów ułożonych na półce. W przypadku większych komódek z dwoma szafkami mamy też możliwość zagospodarowania miejsca według modelu Montessori. Wystarczy, że w jednak szafce zrezygnujemy z półek, a zamocujemy wieszak rozporowy. W ten sposób uzyskamy dużo łatwiejszy dostęp dla dziecka do rzeczy, które zazwyczaj wieszamy na wieszaku.

Komoda do pokoju dziecięcego z szafką

Może się wydawać, że każda komoda do pokoju dziecięcego z szafką będzie w krzykliwym kolorze. Większość z nas zakłada, że meble dla dzieci są kolorowe, mają szeroką gamę wzorów i różne kształty. Jeszcze do niedawna tak było. Jednak wraz z zgłębianiem wiedzy o rozwoju dzieci, zwłaszcza w pierwszych latach życia, coraz więcej wiemy o negatywnym wpływie na rozwój dziecka w przypadku nadmiaru bodźców. Dlatego też odchodzi się od mebli, które mają jaskrawe kolory czy wzory. Coraz częściej meble dziecięce przypominają klasyczne ich odpowiedniki, jednak w mniejszym rozmiarze. Powoduje to, że dziecko podczas zabawy lub odrabiania lekcji nie jest rozpraszane nadmierną ilością bodźców, co pozytywnie wpływa na jego rozwój umysłowy i emocjonalny. I właśnie dlatego w naszym sklepie oferujemy proste meble do pokoju dziecięcego, w których dominują kolory drewna, szarości i biele, a tylko niektóre z nich posiadają kolorowe, ale stonowane dodatki.

Trwała komoda do pokoju dziecięcego

Inwestując w meble do pokoju dziecięcego, chcemy, aby posłużyły nam one przez wiele lat. Dlatego też meblując pokój dla noworodka, powinna zainteresować Cię trwała komoda do pokoju dziecięcego, która przez kilka następnych lat będzie wspierać rozwój twojego dziecka. W naszej ofercie znajdziesz meble wykonane z wysokiej jakości materiałów. Same komody wykonujemy z osiemnastomilimetrowej płyty laminowanej, która jest odporna na zarysowania, uderzenia, intensywne użytkowanie, a nawet kredki. Zadbaliśmy też, by poszczególne elementy były w stanie wykonać setki tysięcy tych samych ruchów bez uszkodzenia, bo czy nie jest świetną zabawą otwieranie i zamykanie drzwi od szafki? Dzięki temu nasze komody będą meblem idealnym, takim, który wytrzyma wiele lat, wciąż wyglądając dobrze i spełniając swoją funkcję. Dlatego też nie zastanawiaj się dłużej! Postaw na jakość, a nie cenę i ciesz się meblem, który wart jest każdych pieniędzy!