Kategorie

Strona główna

Aktywne filtry

Meble do pokoju dziecięcego

Komody dziecięce

Wyposażenie pokoju dziecięcego powinno nie tylko sprzyjać zachowaniu w nim porządku, ale także sprawiać, że dziecko samo będzie mogło dbać o swoje rzeczy. Dlatego też komody dziecięce dostępne w naszym asortymencie zaprojektowane zostały tak, aby każde dziecko miało do nich łatwy dostęp. Takie podejście wiąże się mocno z modelem wychowania Montessori, który zakłada, że dziecko jest autonomiczną jednostką i to właśnie ono decyduje o sprawach związanych z nim i jego strojem, aby to dziecku ułatwić, możemy w pokoju zamontować łatwo dostępne komody dziecięce z szufladami lub półkami, które pozwolą dziecku na łatwy dostęp do poszczególnych akcesoriów i ubrań. Jeśli obawiasz się, że dziecko postanowi założyć ubrania nieodpowiednie do pory roku lub okazji to wiedz, że model Montessori zakłada pełną autonomię, ale przy ograniczonym wyborze. W ten sposób w komodzie dziecięcej umieszczasz tylko ubrania, które dziecko może założyć ze względu na porę roku. Na przykład co tydzień wymieniasz zestaw ubrań na inny.

Komoda do pokoju dziecięcego

Może się wydawać, że komoda do pokoju dziecięcego powinna być kolorowa lub krzykliwa. Jest to niestety dość krzywdzący pogląd. Mocno kolorowe, nietypowe meble będą dziecko rozpraszać zarówno podczas zabawy, jak i później podczas odrabiania zadań domowych, dlatego też najlepiej zdecydować się na meble uniwersalne, które będą mieć proste, geometryczne kształty i jednocześnie będą pasować do każdego wystroju wnętrza. Wtedy też komoda będzie doskonale pasować zarówno do pokoju niemowlaka, jak i później przedszkolaka. Jeśli zależy nam na kolorowych akcentach, możemy zdecydować się na komodę z kolorowym nadrukiem na froncie, który doda jej dziecięcego charakteru, jednocześnie nie powodując nadmiernego rozpraszania dziecka podczas zabawy. Inną, równie ciekawą opcją są komody w jednolitym kolorze ze wstawkami w kontrastowych kolorach. Pamiętaj, aby wybierając komodę do pokoju dziecięcego zdecydować się na model z wygodnymi uchwytami. Nie powinny być zbyt duże lub okrągłe. Najlepiej by dobrze pasowały do ręki dziecka, tak by samo mogło ją otworzyć.

Solidna komoda dziecięca – zakup na lata

Wybierając komodę do pokoju dziecięcego, powinno się kierować nie tylko jej wyglądem, ale przede wszystkim trwałością i wytrzymałością. Solidna komoda dziecięca będzie mogła bowiem posłużyć przez wiele lat – od czasu narodzin dziecka, aż do momentu pójścia do szkoły, albo i dłużej. Dlatego w naszym asortymencie prezentujemy komody dziecięce wykonane z odpornej na intensywne użytkowanie, zabrudzenia, zarysowania i kredki osiemnastomilimetrowej płyty laminowanej, która daje gwarancję, że komoda przetrwa wszystko i przez wiele lat będzie cieszyć nas swoim dobrym wyglądem. Co więcej, prezentowane przez nas komody są dość ciężkie, co daje pewne zabezpieczenie przed przewróceniem szafki na siebie przez dziecko. Jednakże rekomendujemy, aby meble w pokoju dziecięcym kotwiczyć do ściany za pomocą specjalnych uchwytów montowanych na tylnej ścianie komody.