Kategorie

Strona główna

Aktywne filtry

Z podłokietnikami

Krzesła obrotowe z podłokietnikami

Kiedy w grę wchodzi ergonomia pracy przy biurku lub komputerze, krzesła obrotowe z podłokietnikami stoją najwyżej w rankingach mebli, które zapewniają odpowiednią postawę. Dzięki podłokietnikom możemy wygodnie oprzeć łokcie podczas pracy na klawiaturze, jednocześnie unikając zbytnich obciążeń nadgarstków, które mogą ucierpieć zwłaszcza podczas długotrwałego pisania. Dlatego też osoby, które stale pracują z komputerem, zwłaszcza wszelkiej maści pisarze, graficy, ale też sekretarki, księgowi powinni mieć zapewnione krzesło obrotowe z podłokietnikami, które zapewni wygodną postawę podczas wielu godzin spędzonych przed komputerem. Innymi ważnymi czynnikami w ergonomii są także wygodne, profilowane oparcie z podparciem lędźwiowym i zagłówkiem oraz możliwość swobodnego ustawienia nóg na podłodze podczas pracy. Kupując fotel, warto także sprawdzić, czy ma możliwość odsunięcia oparcia od siedziska, zwłaszcza jeśli jesteśmy wyżsi niż przeciętny człowiek.

Jak wybrać odpowiednie krzesło z podłokietnikami?

Szukając dobrego krzesła obrotowego z podłokietnikami, powinno się sprawdzić kilka ważnych cech, tak aby dopasować model idealny dla siebie. Po pierwsze, rozstaw podłokietników. Fotele z wąskim rozstawem podłokietników będą niewygodne nie tylko dla osób o większej aparycji, ale także dla innych, ponieważ będą wymagać trzymania łokci dość blisko ciała. Dlatego najlepiej, żeby fotel miał możliwość regulacji rozstawu. Po drugie, długość podłokietników. Podłokietniki, które są krótkie lub obło zakończone mogą być niewygodne dla osób wyższych o długich rękach. Jednak będą idealne dla osób, które lubią się podczas pracy wsunąć pod biurko, ponieważ podłokietniki nie będą w tym przeszkadzać. Po trzecie, powinno się dobrać odpowiednią szerokość podłokietników. Krzesło z podłokietnikami może być niewygodne, jeśli będziemy z podłokietników często korzystać. Łokcie mogą się osuwać i spadać lub podłokietnik może się nieprzyjemnie wrzynać w rękę, aby temu zapobiec, najlepiej wybrać szeroki podłokietnik, który zapewni wygodną, stabilną pozycję.

Jak wybrać krzesło dla siebie?

Wybierając krzesło do pracy przy biurku, trzeba wziąć pod uwagę wiele różnych czynników. Krzesła o profilowanym oparciu, z poduszką lędźwiową i podłokietnikami dobrze sprawdzą się u osób, które siedzą sporo w jednej pozycji. Jednak nie sprawdzą się u osób, które przy biurku nie tylko korzystają z komputera, ale także sporo piszą ręcznie. U tych drugich osób dużo lepiej sprawdzą się klasyczne krzesła obrotowe z podłokietnikami lub wręcz nowoczesne krzesło z niskim oparciem, które doskonale się sprawdzi jako wygodny fotel biurowy. Osoby, które wolą często zmieniać pozycję, powinny wybrać modele o łatwej i szybkiej regulacji, dzięki czemu w kilka chwil uda im się przestawić różne poziomy nachylenia fotela i zmienić pozycję na inną. Niezależnie jednak jaki fotel zdecydujesz się kupić w ofercie bettso.pl, znajdziesz dla siebie doskonały model, który pokochasz od pierwszego wejrzenia!